Tel: 0280-181 00

Malung-Sälens kommun - Box 14 - 782 21 Malung - Besöksadress: Lisagatan 34

  • Kontakt
  • Eldningsförbud råder

    Det råder nu eldningsförbud i Malung-Sälens kommun!
    Eldningsf...
    Läs mer

Tipsa

Ledamöter och ersättare

Nedan listas ordinarie ledamöter och ersättare för samtliga partier i kommunfullmäktige.

Socialdemokraterna



Kurt Podgorski
kurt.podgorski@malung-salen.se

Hans Unander
hans.unander@malung-salen.se

Håkan Oskarsson
hakan.oskarsson
@malung-salen.se

Lillan Olsson
lillian.olsson@malung-salen.se

Jan Jespersen
jan.jespersen@malung-salen.se

Sofia Söderström
sofia.soderstrom
@malung-salen.se

Jörgen Norén
jorgen.noren@malung-salen.se

Carina Albertsson
carina.albertsson@malung-salen.se

Maria Olsson
maria.olsson
@malung-

salen.se

Åsa Hedlöf
asa.hedlof@malung-
salen.se

Jörgen Eriksson
jorgen.eriksson@malung-salen.se

Elin Sandgren
elin.sandgren
@malung-salen.se

Bengt Nilsson
bengt.nilsson@malung-salen.se

Birgitta Örjas
birgitta.orjas@malung-salen.se

Ronny Larsson
ronny.larsson
@malung-salen.se

Vänsterpartiet

 


Britt-Marie Strömbäck
britt-marie.stromback@malung-salen.se

Angelica Arthur
angelica.arthur@malung-salen.se


Lars-Erik Bech
lars-erik.bech@malung-salen.se

Anna Maria Busk
annamaria.busk@malung-salen.se


Centerpartiet



Pär Kundlund
par.kindlund@malung-salen.se

Agneta Åhs Sivertsen
agneta.ahs-sivertsen@malung-salen.se

Janne Forsgren
janne.forsgren@malung-salen.se

Anna Eriksson
anna.eriksson@malung-salen.se



Moderaterna



Tom Martinsson
tom.martinsson@malung-salen.se

Ulf Andersson
ulf.andersson@malung-salen.se

Kristina Bäckman
kristina.backman@malung-salen.se

Brita Sohlin
brita.sohlin@malung-
salen.se

Jonas Persson
jonas.persson@malung-salen.se

Sören Bjurstöm
soren.bjurstrom@malung-salen.se

Jörgen Lind
jorgen.lind@malung-
salen.se

Gun Byttner
gun.byttner@malung-
salen.se

Mattias Johansson
mattias.johansson@malung-salen.se

Liberalerna

 


Thomas Ericsson
thomas.ericsson@malung-salen.se

Martina Elfstöm
martina.elfstrom@malung-salen.se

Daniel Johansson
daniel.johansson@malung-salen.se

Sverigedemokratena

 


Mats Larsson
mats.larsson@malung-salen.se

Johannes Jonsson
johannes.johnsson@malung-salen.se


Landsbygdspartiet oberoende Malung-Sälen



Per-Ola Sjödén
per-ola.sjoden@malung-salen.se

Peter Svensson
peter.svensson@malung-salen.se

 


 

Text

Socialdemokraterna

Vänsterpartiet

Moderaterna

Lars Björlin

Karin Ek Lissbol

Lars Gudmundsson

Anneli Johansson-Tauni

Sebastian Kirppu

Carl-Johan Petersson

Kjell Edvinsson

 

Christer Brushed

Kjell Jansson

 

Erik Gustafsson

Ann-Sofie Lindgren

Centerpartiet

Daniel Ahlén

Ronny Sandin

Ilbäcks Erik Andersson

 

Lars Nyman

Elisabeth Lövsta

Liberalerna

Monica Landström

 

Helen Bäcke

 

Landsbygdspartiet oberoende Malung-Sälen

Ulla Matsson

 

Lasse Olsson

 


Susanne Persson

 

 

Ordförande




Jörgen Norén

jorgen.noren@malung-salen.se








1:e vice ordföranden




Ronny Larsson

ronny.larsson@malung-salen.se








2: vice ordförande




Gun Byttner
gun.byttner@malung-
salen.se







 

 

Sidan uppdaterad 2018-06-20 av