Tel: 0280-181 00

Malung-Sälens kommun - Box 14 - 782 21 Malung - Besöksadress: Lisagatan 34

  • Kontakt

Ledamöter och ersättare

Nedan listas ordinarie ledamöter och ersättare för samtliga partier i kommunfullmäktige.

Socialdemokraterna



Hans Unander
hans.unander@malung-salen.se

Elin Sandgren
elin.sandgren
@malung-salen.se

Artem Adylev

Lillan Olsson
lillian.olsson@malung-salen.se

Jan Öhman

Birgitta Örjas
birgitta.orjas@
malung-salen.se

Jörgen Norén
jorgen.noren@malung-salen.se

Sofia Söderström
sofia.soderstrom
@malung-salen.se

Jörgen Eriksson
jorgen.eriksson@malung-salen.se

Åsa Hedlöf
asa.hedlof@malung-
salen.se

Jan Jespersen
jan.jespersen@malung-salen.se

Ronny Larsson
ronny.larsson
@malung-salen.se

Lars Nyman
lars.nyman@malung-salen.se

Carina Albertsson
carina.albertsson@malung-salen.se

Monica Landström
monica.landstrom@
malung-salen.se

Bengt Nilsson
bengt.nilsson@malung-salen.se



Vänsterpartiet

 


Lars-Erik Bech
lars-erik.bech@malung-salen.se

Angelica Arthur
angelica.arthur@malung-salen.se





Centerpartiet



Pär Kundlund
par.kindlund@malung-salen.se

Agneta Åhs Sivertsen
agneta.ahs-sivertsen@malung-salen.se

Tord Bergqvist




Moderaterna



Mikael Östling
mikael.ostling@malung-salen.se

Brita Sohlin
brita.sohlin@malung-
salen.se

Sören Bjurstöm
soren.bjurstrom@malung-salen.se

Kristina Bäckman
kristina.backman@malung-salen.se

Elenor Svensk

Gun Byttner
gun.byttner@malung-
salen.se

Erik Gustafsson
erik.gustafsson@malung-salen.se

Jörgen Lind
jorgen.lind@malung-
salen.se


Liberalerna

 


Thomas Ericsson
thomas.ericsson@malung-salen.se

Martina Elfstöm
martina.elfstrom@malung-salen.se


Sverigedemokratena

 


Mats Larsson
mats.larsson@malung-salen.se

Anders Möllenberg


Johannes Jonsson
johannes.johnsson@malung-salen.se

Anders Rosén


Landsbygdspartiet oberoende Malung-Sälen



Per-Ola Sjödén
per-ola.sjoden@malung-salen.se


 


 

Text

Socialdemokraterna

Vänsterpartiet

Moderaterna

Lena Aune

Britt-Marie Strömbäck

Lars Gudmundsson

Lars-Göran Gustavsson

Anna Maria Busk

Ulf Andersson

Anneli Johansson Tauni

 

Joakim Limberg

Håkan Oskarsson

 

Mattias Johansson

Britta Lindholm Sethsson

Centerpartiet


Eva Tranberg

Janne Forsgren

 

Kjell Jansson

Anders Westerlund

Liberalerna

KArin Eriksson

 

Helen Bäcke

 

Landsbygdspartiet oberoende Malung-Sälen

VAKANT

 

Maritha Eriksson

 


Peter Melin

 

 

Ordförande












1:e vice ordföranden












2: vice ordförande











 

 

Sidan uppdaterad 2018-10-15 av