Tel: 0280-181 00

Malung-Sälens kommun - Box 14 - 782 21 Malung - Besöksadress: Lisagatan 34

  • Kontakt

Tipsa

Ledamöter och ersättare

Nedan finns namn, e-postadresser och telefonnummer till de förtroendevalda i kommunstyrelsen.

Hans Unander (S)
ordförande / kommunalråd

hans.unander@malung-salen.se
0280-181 29

Bengt Nilsson (S)
bengt.nilsson@malung-salen.se
070-6309871

Lilian Olsson (S)
lilian.olsson@malung-salen.se
070-6477548

Sofia Söderström (S)
sofia.soderstrom@malung-salen.se
0280-18666

Carina Albertsson (S)
carina.albertsson@malung-salen.se
0280-181 81

Pär Kindlund (C)
andre vice ordförande

par.kindlund@malung-salen.se
0280-184 50


Lars-Erik Bech (V)
vice ordförande
lars-erik.bech@malung-salen.se
070-4686801

Tom Martinsson (M)
oppositionsråd
tom.martinsson@malung-salen.se
0280-181 31

Brita Sohlin (M)
brita.sohlin@malung-salen.se
070-6508414

Kristina Bäckman (M)
kristina.backman@malung-salen.se
070-3998361

Thomas Ericsson (L)
thomas.ericsson@malung-salen.se
070-3369209

 

 




Jörgen Norén (S)

Jan Öhman (S)

Mats-Olof Olsson (S)

Birgitta Örjas (S)

Angelica Arthur (V)

Sven-Olof Halvarsson Lill (C)

Jörgen Lind (M)

Jonas Persson (M)

Sören Bjurström (M)

Martina Elfström (L)

Britt-Marie Strömbäck (V)



Text

Sidan uppdaterad 2017-10-04 av