Tel: 0280-181 00

Malung-Sälens kommun - Box 14 - 782 21 Malung - Besöksadress: Lisagatan 34

  • Kontakt

Ledamöter och ersättare

Nedan finns namn, e-postadresser och telefonnummer till de förtroendevalda i kommunstyrelsen.

Hans Unander (S)
ordförande / kommunalråd

hans.unander@malung-salen.se
0280-181 29

Jörgen Norén (S)
jorgen.noren@malung-salen.se

Lilian Olsson (S)
lilian.olsson@malung-salen.se

Elin Sandgren (S)
elin.sandgren@malung-salen.se

Jan Öhman (S)
jan.ohman@malung-salen.se

Pär Kindlund (C), vice ordförande
par.kindlund@malung-salen.se


Mats Larsson (SD)
mats.larsson@malung-salen.se

Mikael Östling (M)
oppositionsråd
mikael.ostling@malung-salen.se

Erik Gustafsson (M)
erik.gustafsson@malung-salen.se

Kristina Bäckman (M)
kristina.backman@malung-salen.se

Thomas Ericsson (L)
thomas.ericsson@malung-salen.se






Ulla-Britt Fahlström (S)

Jan Jespersen (S)

Birgitta Örjas (S)

Bengt Nilsson (S)

Artem Adylev (S)

Agneta Åhs Sivertsen (C)

Johannes Jonsson (SD)

Erik Gustafsson (M)

Sören Bjurström (M)

Martina Elfström (L)




Text

Sidan uppdaterad 2019-09-02 av