Tel: 0280-181 00

Malung-Sälens kommun - Box 14 - 782 21 Malung - Besöksadress: Lisagatan 34

  • Kontakt

Ledamöter och ersättare

Nedan listas ordinarie ledamöter och ersättare för samtliga partier i kommunfullmäktige.

Socialdemokraterna



Hans Unander
hans.unander@malung-salen.se

Elin Sandgren
elin.sandgren
@malung-salen.se

Artem Adylev
artem.adylev@
malung-salen.se

Lillan Olsson
lilian.olsson@malung-salen.se

Lena Aune
lena.aune@malung-salen.se

Birgitta Örjas
birgitta.orjas@
malung-salen.se

Jörgen Norén
jorgen.noren@malung-salen.se

Sofia Söderström
sofia.soderstrom
@malung-salen.se

Jörgen Eriksson
jorgen.eriksson@malung-salen.se

Åsa Hedlöf
asa.hedlof@malung-
salen.se

Jan Jespersen
jan.jespersen@malung-salen.se

Ronny Larsson
ronny.larsson
@malung-salen.se

Lars Nyman
lars.nyman@malung-salen.se

Carina Albertsson
carina.albertsson@malung-salen.se

Monica Landström
monica.landstrom@
malung-salen.se

Bengt Nilsson
bengt.nilsson@malung-salen.se



Vänsterpartiet

 


Lars-Erik Bech
lars-erik.bech@malung-salen.se

Angelica Arthur
angelica.arthur@malung-salen.se





Centerpartiet



Pär Kundlund
par.kindlund@malung-salen.se

Agneta Åhs Sivertsen
agneta.ahs-sivertsen@malung-salen.se

Tord Bergqvist
tord.bergqvist@
malung-salen.se




Moderaterna



Mikael Östling
mikael.ostling@malung-salen.se

Brita Sohlin
brita.sohlin@malung-
salen.se

Sören Bjurstöm
soren.bjurstrom@malung-salen.se

Kristina Bäckman
kristina.backman@malung-salen.se

Elenor Svensk
elenor.svensk@malung-salen.se

Gun Byttner
gun.byttner@malung-
salen.se

Erik Gustafsson
erik.gustafsson@malung-salen.se

Jörgen Lind
jorgen.lind@malung-
salen.se


Liberalerna



Thomas Ericsson
thomas.ericsson@malung-salen.se

Martina Elfstöm
martina.elfstrom@malung-salen.se


Sverigedemokratena



Andreas Möllenberg
andreas.mollenberg@malung-salen.se



Johannes Jonsson
johannes.johnsson@malung-salen.se

Anders Rosén
anders.rosen@malung-salen.se


Landsbygdspartiet oberoende Malung-Sälen



Per-Ola Sjödén
per-ola.sjoden@malung-salen.se




Oberoende



Mats Larsson
mats.larsson@malung-salen.se





Socialdemokraterna

Vänsterpartiet

Moderaterna

Lars-Göran Gustavsson

Britt-Marie Strömbäck


Lars Gudmundsson


Anneli Johansson Tauni

 

Anna Maria Busk

Ulf Andersson


Håkan Oskarsson



Joakim Limberg


Britta Lindholm Sethsson



Mattias Johansson


Eva Tranberg


Centerpartiet



Kjell Jansson


Janne Forsgren



Hi Karin Eriksson


Anders Westerlund


Liberalerna


Bengt Albertsson



Pär Zars



Jessica Hellström

 


Landsbygdspartiet

oberoende Malung-Sälen






Maritha Eriksson




Peter Melin



Ordförande: Jörgen Norén




jorgen.noren@malung-salen.se








1:e vice ordföranden: Ronny Larsson




ronny.larsson@malung-salen.se








2:e vice ordförande: Gun Byttner




gun.byttner@malung-salen.se







 

 

Sidan uppdaterad 2020-08-17 av